
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Dropout Voltage | 1.7 V |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 12 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Input Voltage | 35 V |
| Load Regulation | 22 mV |
| Line Regulation | 55 mV |
Stock: 102
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20621
Ext.Price$0.20621
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20621 | $0.20621 |
| 10 | $0.18399 | $1.83990 |
| 50 | $0.16416 | $8.20800 |
| 100 | $0.14855 | $14.85500 |
| 500 | $0.13442 | $67.21000 |
| 1000 | $0.12164 | $121.64000 |
| 3000 | $0.11383 | $341.49000 |
| 5000 | $0.10653 | $532.65000 |
